Jdi na obsah Jdi na menu
 


KA 02

Druhá klíčová aktivita

Vyšší kvalita modulu Anglický jazyk a odborná praxe formou Learning by doing

 

Realizace klíčové aktivity se uskuteční ve třech částech:

1)      Anglicko český a česko anglický tématický zahradnický slovník s konverzačními obraty bude uspořádán podle zahradnických oborů, požadavků praxe a akreditovaných modulů (např. zahradní tvorba, arboristika, sadovnické květinářství, zahradnické stavby).Výběr 700 výrazů bude konzultován s učiteli odborných předmětů a praxe. Přepis výslovnosti bude prováděn pomocí speciálně vytvořeného softwaru a manuálu. Na tvorbě slovníku bude participovat pět lektorů: tři kvalifikovaní učitelé anglického jazyka, vedoucí učitel praktického vyučování a konzultant.

2)      Workshop-prezentace slovníku.Workshop pro cílovou skupinu 150 studentů bude rozdělen na tři části: představení slovníku v elektronické a tištěné podobě, instruktáž k použití a evaluace. Účastníci obdrží první verzi slovníku, vzorový pracovní list a evaluační dotazník.

3)      Ověření výukového programu cílovou skupinou studentů VOŠ v praxi v období od 1.1.2012 do 31.12.2013. Pracovní listy k procvičování odborných výrazů ze slovníku.vytvoří učitelé anglického jazyka, praxe a odborných předmětů. Pracovní listy a slovník budou využity při výuce praxe a anglického jazyka. Výuka bude realizována ve spolupráci s partnerem projektu tj. Školní statek Mělník. Studenti obdrží pracovní list odpovídající tématu praxe a instruktáž k vyplnění. V této fázi se realizují mezipředmětové vztahy a metoda Learning by doing. Cílová skupina si vytvoří soubor odborných témat, která využije v přípravě na zahraniční praxe a stáže a při samostudiu.  Evaluační dotazník bude obsahovat zhodnocení přínosu a využitelnosti materiálů. Monitoring a vyhodnocování slouží jako podklad pro zkvalitnění a rozšíření konečné podoby studijního materiálu.

 

Příspěvky

Poradní sbor

7. 12. 2012